Науково-педагогічний склад кафедри

Завідувач кафедри англійської філології

Пасічник Тетяна Дмитрівна

кандидат педагогічних наук, доцент

Закінчила Київський державний лінгвістичний університет у 1999 році. Здобула кваліфікацію викладача англійської мови та зарубіжної літератури, практичного психолога. У 2011 році присуджено науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови. У 2017 році отримала вчене звання доцента. З 1999 року працює у КНЛУ. З травня 2022 року очолює кафедру англійської філології.

Взяла участь у понад тридцяти всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах та круглих столах.

Має понад тридцять наукових та навчально-методичних публікацій.

Є членом Всеукраїнської спілки викладачів перекладу, рецензентом наукового журналу «Іноземні мови». 

проблеми методики навчання іноземних мов та перекладу, психолінгвістика.

англійська мова, етикет ділового листування англійською мовою, керує педагогічною та перекладацькою практикою здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів

Яхно Наталія Петрівна

Старший викладач

Закінчила КНУ ім. Т.Г. Шевченка та здобула кваліфікацію філолога, викладача англійської і німецької мов. Перекладач. 

Взяла участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних науково- практичних конференціях, семінарах та круглих столах. Має понад двадцять наукових та навчально-методичних публікацій. 

лінгвістика, методика навчання іноземних мов та перекладу

англійська мова та вибіркова дисципліна “Фразеологія в англійській мові”

Борис Дмитро Петрович

Доцент, кандидат філологічних наук

Закінчив Дрогобицький державний педагогічний університет імені І. Франка у 2010 році. Здобув спеціальність «Філологія» (англійська мова) та кваліфікацію магістра філології, викладача англійської та французької мов. У 2018 році присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.04 – Германські мови. У КНЛУ працює з 2012 року. 

Має 27 публікацій, із них 5 статей у виданнях, які індексовані в міжнародних базах, у т.ч. 1 стаття – у Scopus та Web of Science Core Collection та 2 статті – у Web of Science Core Collection, 13 – статті у фахових виданнях, що входять до переліку ДАК України, 9 – тези доповідей на міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях. Розробив посібники з вибіркових дисциплін «Ономастичні аспекти перекладу: теорія і практика» (2022 р.) та «Соціокультурні аспекти перекладу: теорія і практика» (2022 р.). Із 2018 року є постійним членом редколегії (як рецензент та мовний редактор) лінгвістичного журналу «Lege Artis – Language Yesterday, Today, Tomorrow» (Словаччина, м. Трнава), що індексується в наукометричній базі «Web of Science Core Collection». 

загальна та порівняльна лінгвістика, соціолінгвістика, перекладознавство (лексичні аспекти), лексикологія (у т.ч. неологія, словотвір, сленгознавство, теорія запозичення, мотивологія, лакунологія, ономастика, семантика, фразеологія)

На кафедрі англійської філології читає лекції та семінари з обов’язкової дисципліни «Теорія і практика письмового перекладу» (2, 3 курси) та вибіркових дисциплін «Ономастичні аспекти перекладу з другої іноземної мови», «Основи теорії і практики перекладу з другої іноземної мови», «Фразеологічні аспекти перекладу з другої іноземної мови» та «Соціокультурні аспекти перекладу з другої іноземної мови».

Буднікова Ганна Василівна

Викладач

Закінчила Київський національний лінгвістичний університет у 2020 році. Здобула кваліфікацію викладача та перекладача англійської та німецької мов. З 2021 року працює в КНЛУ. 

Має чотири публікації, бере участь у міжнародних науково-практичних конференціях. 

мовна інтерференція, компетентнісний підхід у сучасній освіті, методика формування лінгвосоціокультурної компетентності

англійську мову та лінгвокраїнознавство

Деркач Інна Володимирівна

Кандидат педагогічних наук, доцент

Закінчила Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов ім. Н.К. Крупської у 1996 році за спеціальністю англійська, французька та німецька мови. У 2008 році присуджено науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови. У 2011 році отримала вчене звання доцента. З 1996 року по червень 2015 року працювала в Донецькому національному технічному університеті на посадах викладача, старшого викладача і доцента. З 2015 року працює у КНЛУ. 

Взяла участь у понад тридцяти всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах та круглих столах. Має понад тридцять наукових та навчально-методичних публікацій. Є рецензентом наукового журналу «Іноземні мови». 

проблеми методики навчання іноземних мов та використання інформаційно-комунікаційних технологій у викладанні мовних дисциплін.

англійська мова, аналітичне читання британської літератури, підготовка проєктів англійською мовою

Пожар Анастасія Борисівна

Доцент, кандидат філологічних наук

Закінчила Київський державний лінгвістичний університет у 2000 році. Здобула кваліфікацію філолога, викладача англійської та французької мов і зарубіжної літератури. З 2000 року працює у КНЛУ. У 2021 році присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.04 – германські мови. 

Взяла участь у понад двадцяти всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах та круглих столах. Має понад двадцять наукових і  навчально-методичних публікацій. 

прагматика, лексична семантика, дискурс-аналіз, невербальна семіотика

англійська мова

Єнько Сергій Васильович

Викладач

Закінчив Київський національний лінгвістичний університет у 2009 році.

Стаж педагогічної роботи у даному навчальному закладі – 10 років.

Основні етапи педагогічної діяльності:

01.09.2010 р. – 24.06.2011 р. – викладач кафедри англійської   мови факультету перекладачів;

01.09.2011 р. – 24.06.2020 – викладач кафедри англійської філології і перекладу факультету перекладачів.

01.09.2020 р. та по теперішній час – викладач кафедри англійської філології факультету романської філології і перекладу

 Бере участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, є автором та співавтором наукових та навчально-методичних публікацій. 

проблеми методики навчання іноземних мов та перекладу

Практика англійської мови на I/II/III курсі, Теорія і практика письмового перекладу (англійська мова) » на IV курсі; Теорія і практика усного перекладу» на IV курсі. Керує перекладацькою практикою здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня.

Зіневич Владислава Володимирівна

Кандидат філологічних наук, доцент

Закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов (КНЛУ) у 1993 році. Здобула кваліфікацію вчителя іноземних мов (англійська та іспанська). У 2006 році присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.01.05 – Порівняльне літературознавство. У 2014 році отримала вчене звання доцента. З 1993 року працює у КНЛУ.

Взяла участь у понад тридцяти всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах та круглих столах. Має понад двадцяти наукових та  навчально-методичних публікацій. 

літературознавство

англійська мова

вибіркові курси “Історія американської літератури”, “Історія британської літератури”, “Аналіз англомовного тексту”

Керує секцією 4 курсу

Чумак Надія Борисівна

Старший викладач

У 2001 році закінчила факультет англійської мови Київського державного лінгвістичного університету, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Мова та література (англійська мова, українська мова і література) та здобула кваліфікацію філолога (викладача англійської мови, української мови і літератури, зарубіжної літератури). З 2001 р. викладає в КНЛУ.

Учасник низки всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів та круглих столів. Має більше десяти наукових та навчально-методичних публікацій. 

проблеми методики навчання іноземних мов та перекладу

ділова комунікація англійською мовою та англійська мова як друга іноземна здобувачам вищої освіти першого (бакалаврського) рівня. Керує секцією другої іноземної мови (англійської) на IV курсі.

Кирій Анастасія Сергіївна

Викладач

Закінчила Київський національний лінгвістичний університет і здобула ступінь магістра у 2020 році. Здобула кваліфікацію викладача англійської і німецької мов, перекладача. З 2021 року працює у КНЛУ.

проблеми методики навчання іноземних мов, а саме фонетичних аспектів англійської мови

 англійська мова як друга іноземна мова, а також курс за вибором з лінгвістики «Фонетичні процеси сучасної англійської мови». Керує секцією першого курсу.

Кравченко Олена  Олександрівна

Викладач

Закінчила Київський національний лінгвістичний університет у 2021 році. Здобула кваліфікацію викладача англійської мови та перекладача.

проблеми перекладу англійських фразеологізмів з антропонімами з англійської мови на українську

англійська мова, фонетичні процеси сучасної англійської мови

Ляшко Ольга Валеріївна

Доктор філософії, доцент

Закінчила Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов у 2007 році. Здобула кваліфікацію вчителя англійської мови, зарубіжної літератури та української мови і літератури. У 2020 році присуджено ступінь вищої освіти доктора філософії у галузі знань 03 Гуманітарні науки за спеціальністю 035 Філологія. З 2007 року працює у КНЛУ. 

Постійно бере участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах та круглих столах. Має наукові статті, опубліковані у країнах, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку і / або країн Європейського Союзу; 2 статті у виданнях, проіндексованих у базах даних Scopus / Web of Science; 5 статей у наукових виданнях, що включено до категорії Б Переліку наукових фахових видань України. 

лінгвістика тексту, теолінгвістика, мультимодальність, інтермедіальність

англійська мова, аналітичне читання британської та американської літератури, керує секцією другого курсу

Нагорна Світлана Сергіївна

Доцент, кандидат філологічних наук

У 1995 році закінчила факультет англійської мови КДЛУ, спеціальність 7.03.05.02 “Іноземні мови (дві мови)”, здобула кваліфікацію спеціаліста вчителя англійської та німецької мов”. Кандидат філологічних наук зі спеціальності 10.02.04 – германські мови. Дисертацію на тему “Стилеметричні характеристики дієслова у сучасних англомовних наукових текстах” захистила 15.04.2004 року у спеціалізованій вченій раді Київського національного лінгвістичного університету. З 2005 року працює на посаді доцента кафедри англійської філології. Має 34 публікації, наукового та  навчально-методичного характеру. 

культура усного та писемного мовлення англійської мови, загальнотеоретичний курс англійської мови, академічне письмо англійської мови, актуальні проблеми сучасних лінгвістичних та перекладознавчих студій. Керує секцією 1 та 2 курсу другого (магістерського рівня).

Пригодій Раїса Василівна

Старший викладач 

Закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов за спеціальністю «дві іноземні мови» (англійська, французька). Працює в КНЛУ з 1988 року, з 2000 року – старшим викладачем кафедри. 

Взяла участь у понад двадцяти всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях. Має вісімнадцять наукових та навчально-методичних публікацій.

інтерпретація художнього тексту, засоби орієнтації читача у різних видах тексту, теоретична граматика та країнознавство

англійська мова та вибіркові курси.

Птуха Владислав Анатолійович

Доцент, кандидат філологічних наук

Закінчив Київський національний лінгвістичний університет у 2006 році. Здобув кваліфікацію філолога, викладача англійської та німецької мов і зарубіжної літератури, української мови і літератури. У 2014 році присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство. З 2006 року працює у КНЛУ, з січня 2018 року – на посаді доцента. У 2021 році проходив курс підвищення кваліфікації з філології в Ченстохові (Республіка Польща). 

Взяв участь у понад тридцяти всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях та семінарах. Має понад тридцять наукових та  навчально-методичних публікацій. 

компаративістика, лінгвокраїнознавство, когнітивна лінгвістика

англійська мова, лінгвокраїнознавство (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки). Керує секцією 3 курсу.